Přednášky/semináře/diskuse 
 
Workshop: Předkamerová výpověď
Katedra marketingové komunikace a PR IKSŽ FSV UK  zve na workshop na téma Předkamerová výpověď. Workshop se uskuteční v pondělí 9. prosince 2013 od 9.30 do 12.30 v místnosti 112 (budova Hollar, Smetanovo nábř. 6).
Seminář je určen max pro 35 osob.

Workshop organizuje doc. Karol Orban, Ph.D. a povedou jej Mgr. Art. Ľubomír Viluda a Mgr. Art Ivan Kršiak z Katedry filmové dokumentaristiky z Fakulty Dramatických umění AU v Banské Bystrici.


 

Přednáška: Political Campaigning Online: current directions in campaigning and research

Ve středu 11. prosince 2013 od 14:00 do 15:30 se v učebně č. 215 uskuteční přednáška, kterou povede Darren Lilleker (Bournemouth University) na téma Political Campaigning Online: current directions in campaigning and research.

Jeden z předních evropských odborníků v oboru politické komunikace se bude věnovat aktuálním trendům ve využívání internetu jako komunikačního nástroje v politických kampaních.

Přednášku organizuje Insitutut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK a výzkumná skupina PolCoRe. Všichni studenti i pedagogové jsou srdečně zváni k účasti.

pozvánka


Přednáška: National Ideology in Kazakhstan within Nation-Building Theory

Katedra ruských a východoevropských studií IMS FSV UK srdečně zve na přednášku "National Ideology in Kazakhstan within Nation-Building Theory", která proběhne ve středu 11. prosince 2013 v 18.30 v budově Hollar, místnosti 212. 

Přednášející bude Diana Kudaibergenova z Department of Sociology, Faculty of Social and Political Sciences University of Cambridge. Přednášející se dlouhodobě věnuje oblasti ideologie a budování státu a národa v postsovětské Střední Asii se zaměřením na Kazachstán. 

facebook event


Projekce filmu a debata: Klidný Blízký východ a rozbouřená Afrika?

Člověk v tísni a Fakulta sociálních věd UK Vás srdečně zvou na projekci filmu a debatu s aktivisty z Egypta a Jordánska: Klidný Blízký východ a rozbouřená Afrika?

Kdy: 11. prosince 2013 od 17:30

Kde: FSV UK, Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, místnost 112

pozvánka

facebook event


Přednáška: How to do a good history of sociology? Collective biography as a tool to writing history of social sciences

Kabinet historie a teorie sociologie ISS FSV UK zve všechny zájemce na setkání s prof. Christianem Fleckem (University of Graz, Rakousko), který v rámci kolokvia Kabinetu vystoupí s příspěvkem "How to do a good history of sociology? Collective biography as a tool to writing history of social sciences". Kolokvium proběhne ve středu 11. prosince 2013 od 14H v místnosti 2080. Na kolokviu dále vystoupí dr. Marek Skovajsa a dr. Jan Balon.

více informací


Večery s absolventy, aneb jak se uplatnit po studiu na IPS: Marek Ženíšek: Poslanec parlamentu ČR

Institut politologických studií FSV UK zve nejen své studenty na další setkání z cyklu Večery s absolventy, které poskytují současným studentům IPS možnost diskutovat s úspěšnými absolventy o odborných i kariérních otázkách.

Hostem čtvrtého letošního setkání bude Marek Ženíšek, který je od roku 2013 poslancem parlamentu ČR.

Setkání se koná v Jinonicích v místnosti 4019 od 18:30 ve středu dne 11. prosince 2013. Více informací nejen o Večerech s absolventy naleznete na otevřené facebookové skupině: Alumni IPS FSV UK.


Přednáška: Homeguards and Refugees, the German speaking social scientists during the Nazi era
Kabinet historie a teorie sociologie ISS FSV UK vás zve na veřejnou přednášku "Homeguards and Refugees, the German speaking social scientists during the Nazi era", kterou 12. prosince 2013, v posluchárně 1031 od 17H, prosloví prof. Christian Feck (University of Graz, Rakousko). Přednáška prof. Flecka bude přednesena v angličtině a je otevřena všem zájemcům!

více informací


78. Sociologický večer

Srdečně Vás zveme na přednášku PhDr. Lukáše Linka, PhD. (Sociologický ústav AV ČR, v.v.i.): Proč v Česku klesá volební účast? 

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 od 18:30 do 20:00 v budově FSV Hollar (Smetanovo nábř. 6, Praha 1), místnost č. 215.

Více na: sociologickevecery.fsv.cuni.cz


Přednáška: Wiedervereinigung ohne Alternative? Das 41. Jahr der DDR und seine geschichtspolitische Bearbeitung

Katedra Německých a rakouských studií IMS FSV UK srdečně zve na přednášku Wiedervereinigung ohne Alternative? Das 41. Jahr der DDR und seine geschichtspolitische Bearbeitung, kterou přednese Univ.-Prof. Dr. Dieter Segert (Lehrstuhl Transformationsprozesse in Mittel-, Ost- und Südosteuropa, Institut für Politikwissenschaft, Universität Wien).

Přednáška se koná 13. prosince 2013 v 11.00 v univerzitním areálu v Jinonicích, m.č. J3014.


Přednáška: Socialist realism as the result of transnational circulations in Europe

Katedra Západoevropských studií IMS FSV UK Vás srdečně zve na přednášku Jérôma Bazina (Université Paris-Est, Centre de recherche en histoire européenne comparée) na téma "Socialist realism as the result of transnational circulations in Europe", která se bude konat v pátek 13. prosince 2013, v čase 9.30-10.50, v Jinonicích (místnost 3014).

Přednáška proběhne v angličtině, diskuze v angličtině a ve francouzštině.

Kontakt: Ondřej Matějka - matejka@fsv.cuni.cz


Pozvánka na prezentaci knihy

Katedra Německých a rakouských studií IMS FSV UK srdečně zve na slavnostní prezentaci knihy Jaroslava Kučery a Jaromíra Balcara Von der Rüstkammer des Reiches zum Maschinenwerk des Sozialismus. Wirtschaftslenkung in Böhmen und Mähren 1938 bis 1953.

Prezentace se koná v pondělí 16. prosince 2013 od 17 hod. v Literární kavárně knihkupectví Academia, Václavské nám. 34, 110 00 Praha 1.

pozvánka

 
  
 Zahraniční styky 
 

Letní jazykové kurzy němčiny
OZS informuje o nabídce letních jazykových pobytů v Německu. Termín konání jazykových kurzů se liší dle jednotlivých univerzit (červen - září). Převážná většina kurzů se koná v měsíci srpnu. Termín podání přihlášek je středa, 12. února 2014. Více informací najdete na webových stránkách OZS.


 

Stipendijní pobyty v SRN a Švýcarsku

OZS informuje o nabídce stipendijních pobytů pro studenty a doktorandy FSV na německých a švýcarských univerzitách v akademickém roce 2014/2015 v rámci meziuniverzitních dohod. Termín podání přihlášek je středa, 12. března 2014. Více informací najdete na webových stránkách OZS zde.

 
  
 Foto a videogalerie 
 

Ve středu 27. listopadu 2013 se konaly další Rozpravy o českých médiích, tentokrát o podobě veřejnoprávního zpravodajství. Diskuse se zúčastnili Pavlína Kvapilová (bývalá ředitelka divize ČT Nová média, v současnosti za iniciativu Vaše televize), Jiří Závozda (MUP, člen Rady ČT), Adam Černý (HN, Syndikát novinářů ČR) a Milan Šmíd (IKSŽ FSV UK), moderovala ji Alice Němcová Tejkalová z IKSŽ FSV UK.

Videozáznam najdete na kanále YouTube FSV UK: Rozpravy 2013/11: Zpravodajství veřejnoprávní televize

 
  
 Externí nabídky 
 

Simulace Evropského parlamentu: SPECQUE (Simulation du Parlement européen - Canada-Québec-Europe)

Chcete se zúčastnit světově nejvýznamnější frankofonní simulace Evropského parlamentu?

Ovládáte dobře francouzský jazyk a zajímá Vás problematika EU?

Láká Vás možnost, že právě Vámi schválený legislativní text bude předložen před skutečný Evropský parlament a bude mít tedy reálnou šanci stát se platným zákonem?

Jste ochotni udělat kus práce pro zdárnou přípravu české delegace?

Pokud ano, tak by Vás měla zajímat simulace SPECQUE (Simulation du Parlement européen - Canada-Québec-Europe), jejíž už 17. ročník se bude konat 3. - 10. srpna 2014 v kanadském Edmontonu.

Univerzita Karlova plánuje vyslat již svoji třetí delegaci a Vy můžete být její součástí. Pokud máte zájem, pošlete svoje CV a motivační dopis ve francouzštině na specque.prague@gmail.com. Požadované dokumenty zašlete do 11. ledna 2014.  Součástí přijímacího řízení bude také osobní pohovor.


CeBB // Fórum "Věda bez hranic" 2014

Centrum Bavaria Bohemia hledá studenty/studentky, absolventy/absolventky, pracovníky a pracovnice angažující se v univerzitních projektech, kteří by své práce představili na fóru „Věda bez hranic“.

Fórum zajímavých přednášek a podnětných diskuzí se bude konat ve čtvrtek 24. dubna 2014 od 13 hod. v CeBB v Schönsee.

Studující i absolventi českých a německých univerzit jsou zváni k účasti na fóru jako hosté nebo jako referenti.

Mladí vědci budou mít cca 20 min. na představení svých projektů. Po každé prezentaci budou následovat otázky z publika a otevřená diskuze. Celá akce bude simultánně tlumočena. 

Také v roce 2014 se fórum koná za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Cestovní náklady mohou být referentům proplaceny.

více informací: Fórum "Věda bez hranic" 2014


Centrum Bavaria Bohemia nabízí možnost praxe a spolupráce v projektu Evropské dobrovolné služby

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) nabízí, podobně jako v předchozích letech, v roce 2014 studujícím / absolventům možnost stáže v oblasti kulturního managementu a od července 2014 také nabídku roční spolupráce v rámci projektu Evropské dobrovolné služby (EVS). Další informace naleznete na www.bbkult.net.


Seminář: Vnitřní trh EU, volný pohyb pracovníků - funguje bez problémů?

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM zve na další seminář Zastoupení Evropské komise a Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice.

Na semináři s názvem Vnitřní trh EU, volný pohyb pracovníků - funguje bez problémů? vystoupí Ladislava Steinichová, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Magda Faltová, Sdružení pro integraci a migraci.

Seminář se uskuteční ve středu 11. prosince 2013 od 17:00 do 19:00 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1.

Organizátorem je Institut pro evropskou politiku EUROPEUM.

Účast prosíme indikativně potvrdit na: seminare@europeum.org nebo na telefonu 224 186 207.


Studentská noc

14. ledna 2014 pořádá ČVUT od 19 hodin ve Fakultě strojní Studentskou noc. Bude zde bohatý program - otevřené učebny, ukázka studentských prací, projekce, hudba, DJ, Biketrial show, občerstvení a mnohé další.

Akce je určena pro všechny studenty (i veřejnost), vstup je zdarma.

plakát

www.studentskanoc.cz

 
  
 Chcete-li přidat sdělení do Newsletteru, prosím, dodejte mi podklady vždy do čtvrtka 24:00 - Sylvie Fišerová, tel. 222 112 285, email fiserova@fsv.cuni.cz
Pokud nechcete dostávat zprávy z této konference, pošlete e-mail na adresu newsletter-unsubscribe@fsv.cuni.cz. Pro přihlášení k odběru zašlete e-mail na adresu newsletter-subscribe@fsv.cuni.cz.