Přednášky/semináře/diskuse 
 

Seminář LLP - Erasmus

IPC UK zve všechny, kteří mají chuť během svého studia absolvovat studijní pobyt na zahraniční univerzitě, na seminář LLP–Erasmus aneb Jak na to...., který se uskuteční 15. října 2012, od 14.00 v Zelené posluchárně, Celetná 20, Praha 1. facebook


Otevření knihy Anny Markowitz "Medaile za ztraceného Boha"

15. října 2012 v 19.00 v divadle Na prádle na Malé Straně Praha 1, Besední 3, otevírá prof. David Jan Novotný (IKSŽ) rituálně knihu Anny Markowitz "Medaile za ztraceného Boha". pozvánka


Večery s absolventy: Pavel Přikryl: Přes doktorát a Afgánistán do management consultingu

Dne 17. října 2012 se na Institutu politologických studií uskuteční první z cyklu Večerů s absolventy, jenž nabízejí studentům možnost diskuse o odborných i kariérních otázkách s úspešnými absolventy IPS. Hostem prvního setkání bude Pavel Přikryl, který bude se studenty diskutovat o svých bohatých skušenostech, které nasbíral v akademickém, neziskovém a soukromém sektoru.

Setkání se koná v Jinonicích v místnosti 4019 od 17:00.


 

Prague Enlargement Dialogue

22. října 2012 se v Černínském paláci uskuteční "Prague Enlargement Dialogue"; pozvánka


Rozpravy o českých médiích

 

IKSŽ pokračuje ve spolupořádání veřejných diskusí Rozpravy o českých médiích. I v novém akademickém roce se debaty konají každou poslední středu v měsíci od 17:00 do 19:00 v učebně 215 v budově Hollar.
31. října 2012 budou Rozpravy věnovány negativnímu vlivu nových médií v souvislosti s aktuálními psychologickými výzkumy a ve středu 28. listopadu 2012 diskusi ozvláštní návštěva polské novinářky Lidie Ostalowské, která představí svou knihu Vodovky. Poslední Rozpravy v roce se uskuteční už 19. prosince 2012 a téma bude včas oznámeno.
Debaty spolupořádá portál Česká média a Český rozhlas 6, moderuje Radko Kubičko. Srdečně zveme všechny k účasti v diskusích.
 
  
 Konference 
 

Mezinárodní konference: Vědci a veřejnost v rozhodovacích procesech

Univerzita Karlova v Praze, Fakulta sociálních věd, Institut sociologických studií a Zelený kruh, asociace ekologických nevládních organizací, ve spolupráci s MOSUR, Mezioborovou sítí udržitelného rozvoje a Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe vás zvou na mezinárodní konferenci Vědci a veřejnost v rozhodovacích procesech. Konference se uskuteční 25. října 2012 na Univerzitě Karlově v Praze, Karolinum, Ovocný trh 5, Praha 1.

Hlavním cílem konference je otevřít širokou diskusi na téma různorodé podoby a rolí vědění a expertizy v rozhodovacích procesech v soudobých společnostech. Případné dotazy směřujte na konference@vedavakci.cz.

Program

Více informací


Forum 2000: Média a demokracie

Nadace Forum 2000 Vás zve na 16. konferenci Forum 2000 s názvem „Média a demokracie“, která se uskuteční ve dnech 21.–23. října 2012 v Praze.  

pozvánka, webové stránky , www.facebook.com/forum.2000, http://twitter.com/forum_2000

V případě zájmu o účast na konferenci se zaregistrujte na adrese registration@forum2000.cz nebo na tel. +420 233 310 536. Registrace probíhá do 11. října 2012, nebo do zaplnění kapacity akce.

 
  
 Soutěže a ocenění 
 

Studentky FSV UK získaly Cenu Edvarda Beneše

Mgr. Renáta Vondráková z Institutu sociologických studií FSV UK získala cenu Edvarda Beneše 1. stupně, v kategorii sociologie v 17. ročníku soutěže o Cenu Edvarda Beneše za práci s názvem: "Spor o pozitivismus v německé sociologii. Vývoj, hlavní myšlenky a pokračování."

Mgr. Anna Sálová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK získala cenu Edvarda Beneše 3. stupně, v kategorii historie 20. století za práci s názvem: "Obraz sudetských Němců v českém tisku v krizovém roce 1938." 

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční dne 19. října 2012 od 12.00 hodin v Památníku Edvarda Beneše v Sezimově Ústí.

 
  
 Newsletter výzkumného projektu Transworld 
 

V rámci výzkumného projektu Transworld, na němž se podílí katedra západoevropských studií IMS FSV UK, vznikly první publikace věnované současnému stavu transatlantických vztahů. Kromě jiného i op-ed z pera profesora Stephena Walta.

Více informací o projektu a odkazy na jednotlivé publiace naleznete v prvním newsletteru projektu.

 
  
 Charles University International Club (IC CUNI) 
 

4 Universities Mega Party!

UK, VŠE, ČVUT a VŠCHT se rozhodly spojit síly a připravily pro své zahraniční studenty párty na jednom z nejkrásnějších míst v Praze; v odsvěceném kostelu Sacre Coeur.

Živá hudba, několik DJ-ů, studenti ze všech koutů světa a vy!

Kdy:čtvrtek, 25. října 2012, 21:00
Kde:Sacre Coeur (Holečkova 31, 150 00 Praha, FB)
Cena: 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě
Transport z místa zpátky na koleje zajištěn.

Pro detaily navštivte FB událost.

 
  
 Inspirátor: úspěšné projekty a aktivity studentů FSV UK 
 

Inspirátor je odpolední festival, jehož cílem je prezentovat úspěšné projekty a aktivity studentů FSV UK. Tato přehlídka se uskuteční 18. října 2012 od 16 hodin v prostorách budovy Hollar na Smetanově nábřeží a bude formou krátkých a svižných prezentací. Kromě toho budou pro návštěvníky připraveny interaktivní workshopy, hudební a divadelní představení a bazárek.

Můžete se těšit na prezentaci Markethingu, DebatIES, Creative Mornings, MojeMóda, Jirky Skuhrovce, spisovatelky Báry Baronové a dalších. 

Více informací na www.inspirator-fsv.cz, kontakt: inspirator.fsv@gmail.com.

 
  
 Chcete-li přidat sdělení do Newsletteru, prosím, dodejte mi podklady vždy do čtvrtka 24:00 - Sylvie Fišerová, tel. 222 112 285, email fiserova@fsv.cuni.cz
Pokud nechcete dostávat zprávy z této konference, pošlete e-mail na adresu newsletter-unsubscribe@fsv.cuni.cz. Pro přihlášení k odběru zašlete e-mail na adresu newsletter-subscribe@fsv.cuni.cz.